Inspirace z Pošumaví - příběhy marmeládového roku 2021


Z marmeládového deníku


Už se začínáte poptávat po ideálním džemu, který vyšperkuje vaše vánoční cukroví. Stejně, jako loňskou sezonu, jsme i tento rok pro vás připravili klasiku - červený rybíz, ručně pasírovaný, hustý, krémový a slazený úplným minimem cukru.

Víme, že je milujete. Minimálně stejně tolik, jako my. Marmelády s čokoládou jsou prostě IN. Děti jim říkají "ovocné nugety", dopěláci "návykový hřích". Sklenička plná čerstvě zpracovaného ovoce doplněná vláčnou čokoládou té nejvyšší kvality. S vysokým podílem kakaa a #bez cukru. Prostě jen zpracované kakaové boby s trochou tuku (NE PALMOVÉHO!) do...

Sběr šípků považujeme za relaxaci. Vydatná procházka na čerstvém vzduchu, podzimní sluníčko nás hřeje do tváří, nad hlavou hvízdá káně, co trpělivě shora vyhlíží svou kořist a v keřích podél cesty hraje ptačí orchestr - to vše přispívá k radosti, pohodě těla, mysli i duše a vytváří atmésféru pozemského ráje.

Babí léto je pro nás vždycky časem vzpomínkovým. Takovým malým okénkem do nitra letních dní, hojnosti naší zahrady a vděčnosti za pestrou úrodu sladkého ovoce, co dozrává v zahradách a sadu Pošumaví. Každým rokem je to vždycky tak trochu jako sázení v loterii. Prvopočáteční radosti z narašených pupenů většinou zmrazí pozdní "ledoví muži" a již v...

V LIMITOVANÉ KOLEKCI, z voňavé zářijové sklizně naší zahrádky, vyladěn hořkou čokoládou #bez cukru se 78 % podílem kakaa - to je náš nový DŽEM ZE ZAHRADNÍHO OVOCE s vláčným doplňkem té nejlepší neslazené čokolády.

Konečně nastal čas, kdy pro vás začínáme sklízet dlouho očekávanou úrodu našich zahradních ostružin. Babí léto těmto černým plodům jen prospělo. Celodenní svit sluníčka přispěl co do barvy, chuti a velikosti a čerstvý šumavský vzduch podpořil jejich lahodnou chuť.