Inspirace z Pošumaví - příběhy marmeládového roku 2021


Z marmeládového deníku


Do naší marmeládové "bezkůrové" rodinky přibyl další přírůstek. Opět jsme sáhli po růžovém grapefruitu, který milujete stejně tak zbožně, jako my. Úplně první letošní marmeládové miminko bez kůry jste si rozebrali během kratičké doby a píšete si o něj stále.

Připravili jsme zamilované marmelády. K Valentýnu anebo jen tak, pro radost a vděčnost lásce. Dvě skleničky lahodného ovoce ve vláčné čokoládě. Maliny v hořké čokoládě a citron s bílou čokoládou. Novinka v naší nabídce. Dokonalá kombinace, hebká jako samet a sladká tak akorát. Nazvali jsme jí zimní pohádka.

Hledáte-li trochu jinou kombinaci marmelády, pak vyzkoušejte naší novinku. Marmeládu, do které jsme schovali pořádnou nálož španělských pomerančů, italských citronů a tymiánu z naší zimní zahrádky. Vše v čerstvé kvalitě, v živé ovocné chuti a s nízkým obsahem přidaného cukru. Delikatesa hodná královské hostiny. Lahodí oku i čichu. Svou...

Pomerančová kolekce marmelády s Becherovkou osloví všechny nadšence vybraných chutí s přidanou kapkou něčeho ostřejšího. Tentokrát jsme sáhli po karlovarském likéru, jehož zvučné jméno má ve světě tradici a úspěch.

Jen čistá dužina, čerstvá šťáva, troška cukru a citrusový pektin na zahuštění. Bez kůry! Poctivě ručně vyfiletované kousíčky dužiny z růžového grapefruitu a šťavnatého španělského pomeranče. 80 % ovoce a 20 % cukru. Příjemně navinulá chuť s decentními tóny grepové hořkosti. Marmeláda tak, jak má být. Plná živé ovocné chuti.