Představujeme regionální potravinu Plzeňského kraje

Vítěz kategorie ovoce a zelenina

Sladké šťavnaté hrušky z našeho sadu se daly dohromady s medovicovým medem vlastní produkce a společně stvořili skvost hodný stupínku vítězů. Jsou nerozlučná dvojka, kompozice přirozené sladkosti a nadpozemské vůně čisté přírody v Pošumaví.

Kousky hrušek se doslova a do písmene koupají v medové záplavě. Při každém soustu cítíte opravdovost hrušek a chuť medového zázraku. Džem výběrový Extra méně sladký má vláčnou konzistenci, jemnou roztíratelnost a barvičku jako jantar. 

Nejlépe chutná na křupavém krajíci kváskového chleba jemně potřeném máslem. Na své si přijdou i milovníci dozlatova opečených palačinek, kterým dodá kapku šarmu a noblesy. V kombinaci ke zrajícím sýrům je naprosto luxusním požitkem. 

Složení: hrušky, ručně nakrájené bez slupky, medovicový med, cukr, želírující složka: citrusový pektin a čerstvá citronová šťáva.

Balení je dvousetgramové, ve skleničce se šroubovacím uzávěrem. 

Kdy, kdo a jak se rozhodovalo o vítězích, se můžete dočíst právě zde:

Hruška s medem skrze objektiv...

Festival Regionálních potravin Plzeňského kraje

Hruška s medem je naprosto dokonalá ke zrajícím sýrům. Spojili jsme se s dalším oceněným výrobcem v kategorii sýrů, farmou na Losenici a vyzkoušeli kombinaci na vlastní kůži, nebo spíš vlastní chuťové pohárky. Kozí sýr Valentýn je naprosto jedinečnou záležitostí, jemný, delikatesní a zkrátka a dobře vítězný.  

Poznejte další naše sladké skleničky