O nás, naší marmeládě a našem Pošumaví

"Už od raného dětství mám v sobě nezadržitelnou potřebu tvořit. Nejvíce a nejčastěji popouštím uzdu své kreativitě v kuchyni. Mám ráda vše kvalitní a poctivé a voní dobrodružstvím"

Vaření marmelád je jemná alchymie, v níž se mísí esence vášně, kreativity, dobrodružství, odvahy a toho nejlepšího ovoce pod sluncem. 

Je mým novým způsobem ženské meditace a zprostředkovatelem setkávání stejně naladěných ženských duší.

Po své babičce a mamince jsem zdědila obrovský dar a to je láska ke všemu, co je vyrobené hand made a chutná jako z tradiční domácí spižírny.

Každá sklenička vypráví svůj vlastní příběh. Je plná radosti, nadšení a štěstí a také těch nejkvalitnějších plodů, které čistá příroda nabízí. 

Opravdové čerstvé ovoce je kromě cukru doslazované zlatem oceněným medovicovým medem z Pošumaví , s kapkou čerstvé citronové šťávy, zahuštěné citrusovým pektinem a ukryté v luxusním kabátku skleniček WECK nebo robustních myREXkách.

Marmelády a džemy jsou poctivými výrobky z kvalitního, zralého, šťavnatého a slaďoučkého ovoce převážně v bio kvalitě, které je trháno a sbíráno z velké části v Pošumaví, na jihu Moravy a italských plantážích. 

Připravují se tradičními postupy metodou hand made, kdy každý plod je pečlivě kontrolován než je propuštěn k šetrnému zpracování.

Všechny produkty obsahují vysoký podíl ovoce, proto svou výraznou chutí a svěží vůní chutnají jako čerstvě utržené ze sadu nebo zahrádky.

Citrusové marmelády a džemy jsou zpracovány celé, včetně jejich kůry, která jim propůjčuje jemně nahořklou chuť jim vlastní. 

Marmelády si z prestižní soutěže  The World's Original Marmalade Awards v anglické Cumbrii přivážejí v letech 2019 a 2020, 2021 nejvyšší světová ocenění.

Výstaviště Flora Olomouc udělila Ostružinovému džemu s hruškami v celorepublikové soutěži 1. místo.

Výrobky jsou oceněné Českým systémem kvality služeb a hrdě nosí značku Q a jsou držiteli regionální značky Šumava - originální produkt® .

Tady jsem se narodila, strávila nejkrásnější okamžiky svého dětství, odrůstala princeznovským střevíčkům, prožívala první lásky a sbírala nápady pro svou neustále rozvíjející se kreativitu. 

Zdejší krajina mě utvářela stejně tak, jako láskyplná péče mé babičky s níž jsem žila pod jednou střechou více než dvacet let. Obě dvě považuji za velmi vzácné esence svého života.

Mám to tu moc ráda. Den co den jsem shlížela z oken našeho rodného domu na kopec, který vyrůstal z údolí až k nebesům. Alespoň tak mně to jako malé holčičce připadalo.

Vrch Želiv byl tak trochu pohádkovým územím. Představovala jsem si, že tam někde uprostřed hlubokých lesů stojí romantický zámek a v něm žije zakletý princ čekající na vysvobození. Jednoho dne se setkáme, políbíme a budeme šťastni až na věky. 

A tak se stalo... na úpatí jeho vrchu z druhé strany vytváříme láskyplný domov nejen sobě, ale i našim marmeládám a džemům.


Marmelády a džemy, které mají duši a srdce

Koncept marmeládové produkce je postaven na základech individuálního přístupu, personalizaci jednotlivých výrobků a exkluzivitě produkce realizované "na míru a přání klienta". Jinakost a odlišnost spočívá v zaměření se na originalitu, jedinečnost a osobním vztahu k zákazníkovi.

Vizí projektu je předávat zákazníkům kvalitní marmelády a džemy z čerstvých surovin zpracované šetrnou metodou se zachováním pravosti ovocných chutí a vůní s úctou a respektem k tradicím a poctivému řemeslu.

Všechny produkty jsou vyráběny z čerstvého ovoce, prvotřídní kvality a tradiční rukodělnou prací. Najdete v nich ryzí přírodu, převážně tu Pošumavskou. Nechybí mezi nimi ani skvosty citrusové, připravované z plodů bez chemického ošetření z ekofarem italských a španělských. 

Slazené jsou bílým cukrem, který je chuti neutrální a dává vyniknout přirozené chuti a vůni ovoce. Některé edice jsou medové. Z našeho prvotřídního (a zlatem oceněného) medu vonícího lučním kvítím a lesem z Želivského vrchu.

Želírující složkou je čistý citrusový pektin. Bez chemických konzervantů, barviv, aromat, lepku a laktózy. Nemění chuť použitého ovoce a výrobkům dodává ideální konzistenci. Vyráběný je ze sušených citrusových výlisků.

Žádná kyselina citronová! Pouze a jen čerstvá citronová šťáva. Ručně vymačkaná, cezená přes jemné sítko a přidaná v přiměřeném množství tak, aby skvěle vyladila chuť výrobku a podpořila přirozenou barvu ovoce.

Skleničky? Jednoznačně myREXky nebo WECKovky. Kvalitní produkt si zaslouží prvotřídní balení. Robustní sklo, originální tvary a víčka výsostně zlatá. Cena každého balení odráží i cenu dané skleničky. Pokud si ji nechcete uchovat doma pro vlastní potřebu, můžete ji k nám přinést zpátky. Dostanete slevu na další nákup.

Džemy a marmelády si můžete odnést v baleních od miniaturních 40 gramovek až po gigantické 600 gramové.

Odkud pochází šťavnaté ovoce ukryté v našich produktech?

  • Borůvky a divoké ostružiny pocházejí ze strmých svahů Šumavy, ručně sbírány a ihned zpracovávány 
  • Meruňky považuji za moravské zlato a jezdím si pro ně do oblasti Velkých Pavlovic 
  • Citrusy si nechávám dovážet z oblasti Kalábrie a spolu s nimi i tradiční italský likér zvaný Lemoncello nebo využívám obchodu se smyslem pro spravedlnost FAIRTRADE®  
  • Jahody dozrávají na rozsáhlých plantáží v Pošumaví, ručně sbírané a šetrně zpracované  
  • Maliny, ostružiny, angrešt a rybíz jsou vlastní produkce z jiho-západního svahu zahrady, kam svítí sluníčko téměř celý den
  • Třešně, švestky, jablíčka a hrušky mají domov v našem vlastním sadu 
  • Bezinky a šípky rostou podél lesa pod Želivským vrchem