Z deníku svatební marmelády #3: k ovocné lásce patří i čokoláda

08.06.2022
První naše "čokoládová" marmoška byla s jablíčky. Před sedmi lety jsme ji na přání a v kritickém termínu super last minute připravili jako svatební kolekci. Tehdy snoubencům vypověděla službu cukrářka z důvodu vážného úrazu a jiná byla zahlcená svou vlastní prací. A tak místo tradiční výslužky složené z koláče a drobného cukroví nastoupily marmeládové skleničky.


Oloupali jsme téměř deset kilo jablíček a rozpustili v nich pět tabulek čokolády, hořké, vláčné a té nejvyšší kvality. Naplnili šedesát skleniček a každou ručně popsali. Druhý den už svatební marmeládové výslužky putovaly z naší kuchyně na svatební hostinu.

O tři roky později jsme koncept svatebních marmelád představili na prvním Svatebním veletrhu v našem kraji. Tehdy nás vůbec nenapadlo, jaký přesah bude zakázková výroba mít na naše životy. Děkujeme tímto snoubencům, svatebním hostům a všem svatebně zainteresovaným, že můžeme být součástí velkolepé svatební slavnosti a přispět naším umem k originalitě a jedinečnosti jejich Velkého dne.

Druhou ovocně čokoládovou kolekci jsme vytvořili z kyselých citronů a pravé čoko belgické. Tehdy jsme ji vytvořili na přání jedné společnosti, co ji chtěla nadělit svým zaměstnancům a obchodním partnerům pod stromeček. Abychom se ujistili, že jsme se trefili do chutě, vůně a konzistence zcela správně, odeslali jsme vzorky do světové marmeládové soutěže. Za pár týdnů přišel z Anglie verdikt, že náš Citron s belgickou čokoládou získává BRONZ.

Edici zařazujeme do sezonní nabídky zejména v čase předvánočním, který přímo vybízí k hříšně návykovým laskominám a těm čokoládovým zejména.

Nejčastěji však připravujeme džem z malin a výrazně tmavé čokolády s vysokým podílem kakaa. Kromě svatebních marmelád je i v naší stálé nabídce, vždy do vyprodání sezónních zásob. Je příkladným typem testovací skleničky. Když jsou snoubenci nerozhodní, čokoládové maliny jsou nakonec vždy jistá volba.

S čokoládou jdou báječně chuťově také višně či lesní borůvky nebo červený rybíz, který ručně pasírujeme přes jemné sítko, aby výsledný džem byl hladký a bez zrníček.

Loňské letní svatebně marmeládové sezóně vévodily meruňky s čokoládou.  Příjemně navinulá chuť a vůně jižní Moravy se spojila s vláčností hořké exkluzivní čokolády. Džem jako dělaný k nedělní pohodové snídani nebo k odpolední svačince v podobě lehkých nadýchaných vaflí.

Pro inspiraci svatebně zainteresovaným nadšencům máme k dispozici Manuál svatebních marmelád s nejpodstatnějšími informacemi k individuálním personalizovaným skleničkám různých velikostí, tvarů, chutí i provedení.

Svatební marmeládové skleničky... na přání, z příběhu a s nápadem.

Originál se vším všudy. Exkluzivně připravená kolekce jen pro daný Velký den. Sklenička s přesahem... upcyklovatelný obal, který zůstává navždy. Vyjíst do dna, vymýt do lesku a vystavit na viditelné místo. Klidně v podobě originální šperkovnice... Tak, aby připomínala navždy jedinečnost magického dne, který spojil dva životy v jeden.

Podrobné informace ke svatebním marmeládovým skleničkám se dozvíte v Manuálu. Základní odpovědi na nejčastěji pokládané otázky k individuálním svatebním zakázkám si přečtěte ve FAQ.