Z deníku svatební marmelády #4: i na velikosti skleničky záleží

03.07.2022

Rovněž velikost skleničky - gramáž zavařeniny v ní obsažené -  je druhým nejčastějším dotazem v přípravách svatební marmeládové kolekce. Jaký tvar by měla mít a kolik se do ní má vejít ovoce svařeného dle originální receptury do výsledného  džemu/marmelády.

O velikosti rozhodují tři klíčové faktory:

  1. účel, za jakým má svatební sklenička marmelády posloužit (zda jako poděkování za účast na svatbě, jako jmenovka na svatební tabuli nebo jako svatební výslužka)
  2. cena za skleničku a celkový rozpočet za kompletní svatební marmeládovou zakázku
  3. design, který lahodí konceptu chystané veselky


Představujeme NEJČASTĚJI používané typy skleniček:

Sklenička XXS

Mini balení marmelády/džemu, říkáme mu jednoporcovka do kabelky nebo také degustační vzorek. Obsah uvnitř je 40 g. Ideální k rychlé snídani, stačí cestou do práce (na výlet) koupit jen čerstvý croissant.

Jako svatební výslužku si ji snoubenci vybírají do dárkového setu, tedy v jednom kompletním svatebním balení jsou pak skleničky o této gramáži dvě, tři i někdy více. Výsledkem je minidárková kazeta v papírové krabičce nebo v sáčku z organzy.

Aktuální cena za jednu skleničku je 35,- Kč včetně personalizované etikety a originální receptury na přání. Za dvě a více skleniček v jednom balení je cena pak od 32,- Kč/kus.

Sklenička XS

Nejčastěji používaný typ. Do obalu se vejde 85 gramů marmelády/džemu a připravujeme ji většinou jako poděkování za účast na svatebním obřadu. Personalizovaná etiketa nese jméno novomanželů, s datem svatby a mnohdy i místem, kde si řekli společné ANO.

Výtečně vypadá v sáčku z organzy sladěného s barevným konceptem celé svatby. Lze ji připravit i ve variantě skleniček dvou, kde každá nese samostatné jméno nevěsty a ženicha a dokonce i jinou variantu použitého ovoce.

Příklad z aktuálně chystané svatební zakázky: nevěsta si přeje džem z malin a růží, ženich pak džem borůvkový s whiskou. Oba produkty věnují svatebním hostům v jednom společném balení.

Současná cena za jednu skleničku je 50,- Kč včetně návrhu originální etikety a jejího grafického zpracování.

Sklenička S

Oblíbená velikost 125 g k rodinné snídani. Svou službu udělá jako jmenovka u stolu nebo jako pozvánku ke svatební tabuli. Cena za jeden kus včetně kompletně zpracované originální etikety je po individuální dohodě. Každou skleničku lze umístit do sáčku z organzy, jehož barva koresponduje s barvou svatební tabule.

Sklenička M

Luxusní klipová sklenička značky WECK o obsahu 140 g. Vypadá naprosto exkluzivně na svatební tabuli, jako jmenovka při zasedacím pořádku i jako poděkování za den strávený s novomanželi. S cenou za kus dohodneme individuálně v závislosti na celkovém počtu svatebních marmelád.

Sklenička L

Velikost 200 g, robustní provedení, které se hodí spíše jako poděkování rodičům a prarodičům nebo přátelům,  třeba za nadšední a radost sdílenou během všech příprav na daný Velký den.

Cena za jednu skleničku džemu/marmelády dle dohodnutého výběru ovoce, včetně originálního návrhu designu etikety sladěného do pojetí celé svatby, se odvíjí od počtu připravované kolekce.

Ještě větší parádu udělá svatební marmeláda v ozdobné krabičce z kartonového papíru.

Sklenička XL

Okázalý soudek s obsahem džemu/marmelády 280 g. Výjimečný tvarem a hodnotný maxi balením. Snoubenci si jej vybírají v menším počtu jako dekoraci, doladění svatební tabule do posledního detailu, se svými jmény a místem obřadu či konáním svatební hostiny. Cena za jednu skleničku včetně personalizované etikety je od 130,- Kč.

Další marmeládovou Svatební inspiraci najdete pod níže uvedeným odkazem.

Svatební marmeládové skleničky... na přání, z příběhu a s nápadem.