FAQ - nejčastěji kladené otázky 

aneb co vás nejvíce zajímá o svatebních marmeládách

Je možné objednat si svatební marmeládu z dostupné kolekce?

Ano, možné to je. Sklenička marmelády/džemu má pouze svou běžnou etiketu, nikoliv vytvořenou na přání s případnými jmény snoubenců.

Můžeme si objednat marmelády na svatbu bez etikety?

Ano, můžete. Zákonný popisek, který uvádí název výrobku, složení, případné alergeny, množství ovoce a podíl přírodních sladidel je nalepen na etiketě na spodní části skleničky a nikterak tedy nebrání využití celé skleničky pro etikety nebo popisek vlastní.

Je nutná osobní konzultace svatební zakázky?

Není. Můžeme veškeré náležitosti probrat telefonicky, emailem anebo vám pošleme elektronický dotazník, který si doma v klidu společně pročtete, popřemýšlíte nad odpověďmi, vyplníte a odešlete. Až jej zpracujeme, pošleme vám návrh receptury a celé zakázky, popřípadě se vás zeptáme na doplňující informace.


Jak dlouho trvá dodání svatební zakázky?

Pro balíček VIP Exkluziv zpravidla od konečného potvrzení svatební marmeládové zakázky do předání hotových produktů zákazníkovi uplyne doba 4 - 12 týdnů dle počtu skleniček a individuálních požadavků.

U balíčku Standard a Premium odesíláme do týdne.

Jak probíhá objednávka svatební marmelády na přání?

  • Probereme společně vaši představu o svatební výslužce v podobě marmeládových skleniček nebo marmeládových jmenovek při zasedacím pořádku.
  • Pomůžeme vám vhodně zvolit výběr čerstvého ovoce v závislosti na sezóně a vyladit jej sladidly, kořením, atraktivním destilátem nebo plátkovým 24 karátovým zlatem..
  • Poradíme vám s vhodnou značkou, velikostí a tvarem skleničky tak, aby ladila k vaší slavnostní tabuli nebo vyhovovala požadavkům na dárky.
  • Sladíme design balení barvou i odstínem. Každé skleničce dáme kabátek z čerstvých květin sladěných s dekorací slavnostní tabule.
  • Připravíme konečnou cenovou nabídku. Dohodneme se na termínu dodání finální zakázky a způsobu šetrné přepravy až k vašim dveřím.

Podrobné informace jsou uvedeny v našem Manuálu svatebních marmelád

Mohu přinést vlastní recept na marmeládu/džem?

Samozřejmě. Uvaříme vám přesně takovou kolekci, jakou si přejete. Pokud máte doma svůj vyšperkovaný a léty prověřený klenot z babiččiny nebo maminčiny spižírny, připravíme vám výrobky podle něho.

Můžete nám připravit část kolekce s cukrem a část bez cukru?

Připravíme. K celé zakázce přistupujeme individuálně a záleží nám na vaší spokojenosti.

Lze připravit svatební kolekci ve více ovocných variantách?

Ano, možné to je. Pokud jsou k dispozici vybrané druhy sezónního ovoce a je možné všechny během realizace zakázky sehnat (nasbírat v lese, na zahradě, v sadu, koupit na tržnici...)

Kolik stojí celá svatební zakázka?

Cena se odvíjí od velikosti skleničky a druhu použitého ovoce či nějaké další zajímavé přísady. Nejčastěji se pohybuje cena od 35,- Kč do 10,- Kč za kus. Podrobné informace včetně uvedených příkladů marmeládových kolekcí najdete v našem Manuálu svatebních marmelád.

Jak si mohu svou hotovou zakázku vyzvednout?

Běžně odesíláme Českou poštou s platbou předem na účet, takto doprava vyjde pro vás nejlevněji. Osobně pak po předchozích dohodách na adresách:

  • Kreativní marmeládovna Děpoltice 1, Nýrsko
  • HS Variant, Vídeňská 84/IV, Klatovy
  • Unicity Plzeň, Inženýrská 2
  • Svět krásy a zdraví, Doudlevecká 20, Plzeň


Můžeme si vybrat ovoce, ze kterého chceme zakázku připravit?

Určitě ano. Vždycky záleží na druhu ovoce, které v dané sezóně dozrává.

Je možné si přinést vlastní skleničky?

Jistě. Pokud máte doma skleněné obaly, které byste rádi takto svatebně zrecyklovali, určitě je doneste.

Můžeme si na etiketu zvolit vlastní text?

Ano. Na etiketu se nejčastěji uvádí jména snoubenců, datum jejich svatby, text s poděkováním či samostatná jména pro zasedací pořádek. Fantazii se meze nekladou. Text by měl být výstižný a krátký, aby se do prostoru pro tisk vešel a byl jasně čitelný a srozumitelný.

Lze každou skleničku vložit do nějaké krabičky nebo sáčku?

Ano, je to možné. Vždy záleží na velikosti skleničky, podle ní pak vybíráme materiál, který je dostupný u našich smluvních dodavatelů. Nejčastěji se jedná o papírové krabičky nebo průhledné sáčky z organzy v různých barvách.

Můžeme si přinést vlastní ovoce z naší zahrádky?

Jistě. Pokud máte svou domácí úrodu, pak ji rádi zpracujeme. Účtujeme si pak jen naši práci, energii a případné další suroviny (cukr, med, pektin...)

Je možné, abychom se na zakázce podíleli i sami?

Ano, i toto vám můžeme splnit za předpokladu splnění našich hygienických norem a HACCAP. V takovém případě si vyhradíme DEN, který strávíte v naší marmeládové kuchyni s námi a u vaší svatební zakázky můžete být od začátku až do konce.

Jaké ovoce nejčastěji používáte?

Záleží na chuti a preferencích zadavatele. Většinou se jedná o typicky české ovoce. Nejčastější jsou borůvky (v případě jejich dostatečného výskytu v našich lesích). Hodně často jsou v čisté formě, tedy bez příchuti. Oblíbené jsou s medem, Proseccem, whiskou nebo rumem.

Jak vznikají svatební marmeládové receptury?

Z příběhů snoubenců (ale také z rodinných receptů, příběhů rodičů, prarodičů). Krásné inspirativní příběhy jsou uvedeny se souhlasem snoubenců v našem MANUÁLU SVATEBNÍCH MARMELÁD.

Jak velký počet skleniček si musím objednat, abych měla svou vlastní svatební marmeládu?

Počet není limitovaný. Připravujeme již od jednoho kusu. Většinou se jedná o větší skleničku (cca 530 gramovou) jako svatební dar. V takovém případě počítejte s cenou vyšší, než u obvyklé zakázky s větším počtem skleniček.

Ráda bych darovala svatební dar s vašimi produkty, jakým způsobem si mohu vybrat produkty a balení?

Zavolejte nebo napište email (svatebni-marmelada@seznam.cz). Rádi vám poradíme a představíme naši aktuální nabídku balícího materiálu (dárkových krabiček různých velikostí, proutěných košů nebo dřevěných boxů).

Mohu si nechat připravit svatební marmeládu také k výročí svatby?

Určitě ano. I takové zakázky připravujeme i s věnováním a certifikátem s recepturou produktu.

Můžeme si přinést svůj vlastní likér?

Určitě ano. Pokud jej máte doma nebo jste si ho přivezli z nějakých cest po světě a poutají vás k němu najeké vzpomínky, určitě nám ho přineste. Ale POZOR! Ne takový, co obsahuje mléko, smetanu či vaječné žloutky.

Je možné na každou skleničku vložit jména hostů? Každá etiketa s jiným jménem?

Ano, možné to je. Samozřejmě je nutné počítat s vyšší kalkulací na etiketu. Reklamní agentura, která etikety připravuje, pak tiskne každou extra. V současné době se cena za personalizovanou etiketu pohybuje od 55,- Kč/ks. Cena se připočte ke každé skleničce navíc.


Lze vyrobit svatební marmelády bez etiket?

Ano. Pokud máte vlastní zdroj tisku, který vám připravuje kompletní svatební tiskoviny, můžete se obrátit přímo na něj. Pošleme Vám rozměry etikety a text s nezbytnými údaji k marmeládě a vy si zařídíte jejich tisk.