Marmeláda pomerančová s Becherovkou

18.01.2021

Pomerančová kolekce marmelády s Becherovkou osloví všechny nadšence vybraných chutí s přidanou kapkou něčeho ostřejšího. Tentokrát jsme sáhli po karlovarském likéru, jehož zvučné jméno má ve světě tradici a úspěch.

Pomerančová marmeláda s Becherovkou

Překvapí a ukáže jinou chuť pomerančů. Pro novou kolekci jsme vybrali Becherovku Unfiltered vyráběnou v malých várkách, barvy patinovaného zlata s okouzlující chutí a vůní exotického koření, skořice, hřebíčku a pomerančové kůry.

Když vybírám vhodný destilát k dochucení marmelády, musí vždy s daným druhem ovoce souznít, musí jeho chutě podpořit a nešlapat po jeho typické vůni. Becherovka Unfiltered je skvělá esence, která svou jemnou hořkosladkostí vhodně pomeranče doplní a dodá jim špetku kořeněného nádechu.

Inspirována vřídelní kavárnou

Od inspirace k realizaci

Kdo zná kavárnu na vřídelní kolonádě, dá mi jistě za pravdu, že zdejší káva a dezerty jsou v Karlových Varech bezkonkurenční. Kdykoliv se zde zastavím, dávám si vřídelní kávu. Co by vášnivá požitkářka skvělé kávy dokáži ocenit nápaditost a kreativitu při její přípravě. A tohle kafe mě prostě dostalo.

Někteří ho milují, jiní zatracují. Já patřím do skupiny těch, co jí nikdy neodolají. Vřídelní káva s panákem Becherovky k lázeňskému místu patří. Nekompromisně.

Kavárna a jeií noblesní káva mě inspirovaly. Mnohokrát. Každá návštěva je pro mě zážitkem a ztvárněním poctivé práce a lásky k ní.

Nápad na "becherovkovou" marmeládu zrál v mé mysli celý dlouhý rok. Přemýšlela jsem nad ovocem, které by bylo nejlepší a dostálo její vytříbenosti. Z původní myšlenky českého ovoce jsem nakonec skončila u svých oblíbených pomerančů. 

Pomeranče a Becherovka jsou pro sebe jako stvořeni

Co od marmelády můžete očekávat? Čerstvé pomeranče, šetrně zpracované, chemicky neošetřené a celé. Dužina, čerstvá šťáva a ručně krájená kůra. Na vyvážení chuti trochu cukru, čerstvou citronovou šťávu a malého panáka Becherovky Unfiltered v každé skleničce.