Švestky s Metaxou a červeným pepřem - džem výběrový (EXTRA) speciální

Ovoce z našeho sadu.

Tak trochu vzpomínková... letní, co voní dálkami i domovem. Kousek léta na Krétě, zbytek v Pošumaví. Sluncem ožehlé písečné pláže, vzduch prosycený slanou vodou a neúnavný křik racků vysoko nad hlavami se vrývá hluboko do paměti stejně tak, jako vlahý stín pod korunami našich ovocných stromů, vzduch voní nedalekým lesem a v oblacích se vesele prohánějí vlaštovky. 

Když jsme se pustili do švestkové sklizně, v teplých podzimních dnech, myšlenkami jsme se vraceli na řecký ostrov, večerní procházky Rethymnem, zakončené vychlazeným drinkem v místních tavernách. 

Inspirovali jsme se a propojili řeckou vášeň s českou ovocnou klasikou. Výrazná chuť obyčejných švestek, plných sladké šťávy, je podpořena destilátem, sedm let zrajícím v sudech z limousinského dubu. 

Sedmi hvězdičkové Metaxe propůjčují aromatický charakter ušlechtilá muškátová vína z egejských ostrovů Samos a Limnos a tajná směsice bylinek.

Na pozadí je lehce znatelná chuť drceného červeného pepře s typickou pryskyřicovou chutí. 

Složení: švestky, cukr, želírující složka: citrusový pektin, 7* Matexa (8 %), čerstvá citronová šťáva, červený pepř (0,2 %)

Ve 100 gramech hotového výrobku je obsaženo 40 gramů přírodních sladidel včetně cukrů z ovoce.

80 % ovoce!  

Výrobek se sníženým obsahem cukru/energie

Balení: 

WECK 220 g

Zvolte si variantu:

150,00 Kč
Please select variants first