Citron & víno Muscat de Rivesaltes - džem výběrový (EXTRA) méně sladký

Limitovaná edice.

Víno, které jsem si šetřila pro velmi zvláštní příležitost. Pro výjimečnou chvíli, neopakovatelný zážitek... od roku 2006. Příležitostí bylo nespočet a na lahev se nikdy nedostalo. Zůstávala stát v našem sklípku, v řadě mezi dalšími skvělými druhy, které si dovážíme z našich cest.

Trpělivě čekalo, až přijde ten SPRÁVNÝ A PRAVÝ OKAMŽIK. Dlouhých čtrnáct let vévodilo našim vínovým skvostům a pozvolna zrálo. Vyplatilo se. 

"Chtěli bychom nějakou exkluzivní citronovou kolekci pro své partnery. Nějakou zcela unikátní, výjimečnou a s nápadem. A decentním přídavkem alkoholu... zkrátka a dobře takovou, která bude fakt JEDINEČNÁ."

Zaznělo z úst firemního partnera a já věděla... kam sáhnout a co mu předložit. Lahev se slavnostně otevřela, víno nalilo a bylo rozhodnuto. Silná chuť a vůně archivního vína jantarové barvy se rozvolnila do prostoru a chuťové pohárky jásaly. 

Spojení lehounce nahořklých citronů jinak kyselé chuti s vínem sladkým jako cukrová homole je trefa přesně mířená na střed terče. Víno Muscat de Riveslates pochází z vinic vysázených na jihu Francie, na svazích Corbières. Odtud jsme si jej, s celou řadou dalších vynikajících vín, kdysi přivezli. Vinice jsou vysazeny na terasách Stoney jílu a křídy. Elegantně voní po exotickém ovoci a citronové trávě.

Pár kousků skleniček je k mání i vašem obchůdku. Jedinečných a s tímto vínem posledních. Jen jim nechte prosím pěkně alespoň tři týdny na "dozrání". Aby se mohly chutě a vůně v nich skryté dokonale propojit a poskládat v jednotnou harmonii a soulad. 

Datum výroby: 8.12.2020 (takže ideální pro start v novém roce).

Složení: citrony včetně kůry, čerstvá citronová šťáva, cukr, Víno Muscat de Rivesaltes ročník 2006 (15 %), želírující složka: citrusový pektin.

Ve 100 g výrobku je obsaženo 52 g přírodních sladidel včetně cukrů z ovoce a vína!


Zvolte si variantu:

Cena od 100,00 Kč
Please select variants first