Silvestrovská... citronová marmeláda s Lemoncellem

31.12.2021

Poslední den v roce naše kreativní kuchyně voněla citronově. Připravili jsme pro vás Silvestrovkou edici štiplavé, lehounce nahořklé citronové marmelády doplněné o výtečný likér Lemoncello. Ochutnáte pravou citrusovou Itálii ve zbrusu novém výrobku, kterému jsme dali jednoduchý název: Citron & Lemoncello.

Originální, jasně žlutý, likér pochází z jihu Itálie z oblasti Sorrenta a je vyroben  z plodů citronů odrůdy nazvané po oblasti původu, tedy Sorrento. Receptura obsahuje čerstvě vymačkanou šťávu z nepoškozených plodů a extrakt z macerované kůry, ze které se získávají esenciální oleje dodávající likéru výjimečnou chuť a vůni.

Naše zcela nová edice obsahuje pouze čistě vyfiletované půlměsíčky citronů, bez kůry, trošku cukru a kapku likéru. V jedné skleničce si dopřejete 70 % citronů, 12 % likéru a 18 % přidaného cukru. Chuť je velmi svěží, sytě citronová, na pozadí lehce pocítíte intenzivní chuť likéru.

Neodolali jsme pokušení čerstvé, ještě teplé, marmošky a přidali ji k tradičním českým lívanečkům. Naši poslední pracovní snídani v roce jsme zakončili... sladce, citronově a s noblesou.

Doporučujeme vám: vyzkoušejte ji i ve slané verzi. Chuť citronové marmelády s Lemoncellem excelentně vyniká na křupavých toustech, lehce zapečených v troubě se zrajícími sýry. Pokud chcete (nejen) poslední den v roce ohromit návštěvu, přichystejte jim tyto teplé, vláčné chuťovky vymazlené lžičkou svěží citronové marmošky.

Ti z vás, kdo citronovou novinku dnes při návštěvě naší marmeládovny ochutnali a zamilovali se do ní stejně vřele jako my, si ji rovnou odnesli zabalenou v dárkové krabičce. Děkujeme za přízeň, důvěru a osobní přání do nového roku 2022.

Silvestrovská edice Citron & Lemoncello je již vyprodána. Děkujeme za váš zájem. Čerstvou kolekci pro vás připravíme opět v čase předvánočním, abyste mohli potěšit sebe i své blízké pod stromečkem.

Těšíme se na vás v novém roce 2022!