Pozdní léto v marmeládové kuchyni aneb jaké novinky můžete v září ochutnat

12.09.2022

Babí léto v Pošumaví přineslo hojnost pozdního ovoce, které jsme pro vás schovali do marmeládových skleniček. Ať již do těch svatebních nebo jsme jimi obohatili vaši domácí spíž na zimní čas. Letošní sezónu můžete ochutnat osvědčenou klasiku džemů připravených ze švestek, v podobě zcela čisté, s kávově-rumovou příchutí nebo doplněné rakytníkem či borůvkami.

Ostružin je opravdu poskromnu. Výkyvy letního počasí jim nepřaly, velká sucha vystřídaly prudké lijáky a plody nám zkrátka dozrály, i přes naši velikánskou snahu, pouze v malém množství. Nabídka našeho zahradního černého skvostu je limitovaná, za to ve zcela nové kolekci spojená s černým bezem. Džem ostružinový s bezinkami je v pasírované verzi a s nižším obsahem přidaného cukru, přesně tak, jak jste zvyklí.

Ostružiny jsme spojili i s meruňkami. Ovšem tato džemová pochoutka se stala hitem srpna a byla během pár dní okamžitě rozebrána do poslední skleničky. Ujistili jste nás, že meruňkový džem s ostružinou jste si zamilovali a že vám jej nesmíme zapomenout navařit hned následující sezónu.

Navařená je rovněž čerstvá várka cibulády s Merlotem s přívlastkem pozdní sběr a balsamicem, doplněná o kapku citronové a pomerančové šťávy. Skvělý doplněk ke grilovanému masu, tvrdým sýrům nebo do zapečených baget plněných dle libosti a fantazie. Cibuláda povznese pokrm na vyšší level, jak výraznou cibulovou chutí nasládlé chuti vyladěné Merlotem, tak i sytou barvou červené cibule.

Čtvrtou sezónu slaví také džem připravený z hrušek a borůvek doplněný vanilkou Bourbon. Troufli jsme si poslat vzorek do světové gastronomické soutěže Great Taste. Přivezl si Zlatou hvězdu. Je plný kousků hrušek, našich borůvek ze zahrádky a dřeně z pravého vanilkového lusku. Výtečný džem, který by neměl v domácnosti chybět. Doplní vydatnou snídani, vyladí lehkou svačinku připravenou z tvarohu, s horkými palačinkami chutná Božsky a večer mu lze stěží odolat jen tak na lžičku, jako odměna za bravurně zvládnutý den.

A aby byla radost znásobená, anglické vítězství si přiváží i váš oblíbený džem malinový s hořkou čokoládou. Voňavé maliny z Pošumaví a kousek čokolády v prvotřídní kvalitě zaujmou na první pohled i košt. A co mu říkají porotci Great Taste?

"Zajímavý a inovativní džem s pouhými dvěma ingrediencemi, které hrají stejnou roli, pokud jde o aroma a chuť. Na pohled vypadá tento zářivě červený džem jako každý malinový džem, ale přičichněte a ucítíte vůni čokolády. Chuťově harmonicky procházejí jak malinová, tak čokoládová chuť a samotný džem není příliš sladký. To by bylo skvělé na briošce nebo jako kompot s jogurtem.

Velmi tmavá malinová barva, která je s přidanou čokoládou více švestková. Textura je pro džem nezvyklá a spíše jako pomazánka. Čokoláda prostupuje vůní a je přítomna i v hotovém výrobku. Neobvyklé a inovativní. Lze použít do dezertů a zmrzliny".

Přichází pozvolna čas sběru šípků. Opět jimi doplníme naše jablíčka ze sadu a zkombinujeme s italskými pomeranči, na které již netrpělivě čekáte.

Stále pro vás rozšiřujeme portfólium SNÍDAŇOVÝCH balení marmelád/džemů. Praktické jedno nebo dvou porcovky v papírovém sáčku s přiloženou dřevěnou lžičkou v desítkách ovocných variacích. Stačí už jen dokoupit čerstvý croissant...

Těšíme se na vás... osobně v Pošumaví, na některé živé akci, při telefonickém povídání, které nás vždy nesmírně potěší a obohatí anebo zde, v on-line marmeládovém světě.