Ohlédnutí za letní zahradou aneb jaké ovocné poklady najdete v našich skleničkách

20.09.2021

Babí léto je pro nás vždycky časem vzpomínkovým. Takovým malým okénkem do nitra letních dní, hojnosti naší zahrady a vděčnosti za pestrou úrodu sladkého ovoce, co dozrává v zahradách a sadu Pošumaví. Každým rokem je to vždycky tak trochu jako sázení v loterii. Prvopočáteční radosti z narašených pupenů většinou zmrazí pozdní "ledoví muži" a již v květnu nám bývá jasné, že ten či onen strom plody nevydá.

I letošní rok nebyl výjimkou. Studené počasí, které se vleklo od května do poloviny června, se projevilo jak na medové snůšce, tak i na třešních a meruňkách. Bohatě rozkvetlé koruny stromů, které nám dávaly velkou naději a radost, pokryl mráz a všechny květy nenávratně zničil.

Za to úroda ostružin a malin je bohatá. Od konce srpna trháme a zpracováváme do vašich oblíbených kombinací, ale i novinek, které jsme představili úplně poprvé. A protože víme, jak moc máte rádi džemy s čokoládou, navařili jsme (sice limitovanou) edici našeho zahradního ovoce s čokoládou #bez cukru. 

Včera jsme doplnili sklad o kombinaci červených a žlutých malin s pozdními jahůdkami a pravým italským likérem Lemoncello. Skvělá kombinace pro milovníky červeného ovoce, malin zejména. Jako vždycky, se sníženým obsahem cukrů/energie a v balení luxusních WECK skleniček o váze 230 gramů. K mání je pod tlačítkem níže >>

Dnes, ač přes nepřízeň počasí, vyrážíme trhat na nedaleké stráně pod vrch Želiv, šípky. Do konce týdne se dočkáte pomeranče se šípkem a zcela nové, již otestované, kolekce jablíčka se šípkem a skořicí. 

A tady je malé okénko do naší zahrady. Pohled na čerstvé, šťavnaté plody, voňavé a lákavé k nakousnutí. Pěstované v čisté přírodě Pošumaví, bez jakéhokoliv zásahu chemie. 

PS: stále balíme INDIVIDUÁLNĚ balíčky džemů a marmelád na míru a přání! Inspirujte se těmi z posledních dnů. I taková pozornost z Pošumaví může být právě vaším dárkem pro své blízké. Jednoduše zavolejte nebo nám napište. Připravíme a vyladíme do posledního detailu.