Marmeládová bedýnka... pod stromečkem nesmí chybět

24.12.2018

Zprvu jsem připravovala bedýnky jako zakázky pro společnosti, které se rozhodli věnovat je svým zaměstnancům jako vánoční benefity. Hned jsem si pomyslela, jaké v nich panuje velmi přátelské firemní prostředí a že výtečně funguje kultura organizace. Bonusy v jakékoliv formě, ať peněžité či naturální, udělají radost a motivují k lepším výsledkům.

Když byly marmeládové bedýnky načančané, zabalené a připravené k odeslání, přišla ke mně kamarádka na kafíčko. "Tak tu chci pro ségru, tu pro mamku a tuhle pro kolegyni v kanceláři" vyhrkla hned mezi dveřmi a z krabice si vytáhla tři zabalené.

Tak teda ano! Sára si ony tři odnesla pod svůj stromeček a já dodělala další. Došlo mi, že radost a potěšení mohou přinášet vlastně celému světu. Ať jsou to báječní, oddaní a loajální zaměstnanci, kolegové na pracovišti nebo kdokoliv z rodiny. Všichni si zaslouží sladce překvapit a naladit do slastné pohody svátků vánočních.

Nad bedýnkami jsem dlouze přemýšlela. Jaký by měly mít tvar, velikost, barvu a materiál. Prošla jsem spoustu dárkových obchodů a fakt si nemohla z té nepřeberné nabídky vybrat. A tak jsem nakonec zvolila variant hned několik.

Dřevěné vyhrávají na plné čáře. Musí. Už kvůli mému muži, který se dřevem zabývá již od dob studií na univerzitě. Já zbožňuji proutí, tak jsem nevynechala ani tento materiál. Nakonec jsem přidala i krabičky z tvrdého kartonu doladěného do tónu vánoční atmosféry.

Marmelády a džemy jsou z čerstvě navařené várky ovoce, tedy z času adventu. Jejich přípravu jsem si doopravdy užívala. Duši jim vdechla nejen moje láska a vášeň k řemeslu, ale i vzácné Pošumaví a ladné noty meditační hudby pouštěné do rytmu vaření.

Marmeláda s duší Pošumaví schoulená ve vystlaných bedýnkách se těší nejen pod vánoční stromeček, ale je možné si ji objednat jako dárek v průběhu celého roku.

Za marmeládovými bedýnkami se vydejte tudy >>