Leden v marmeládové kuchyni

09.01.2022

Zimní čas nám poskytuje ideální prostor pro kulinářské dobroty z citrusových plodů. Marmelády z nich připravené vynikají trochu jinou chutí i vůní, než na kterou jsme zvyklí z tradičního (nejen) českého ovoce. Pokud se použijí celé, dužina se šťávou včetně (chemicky neošetřené) kůry, pak výsledek je mírně nahořklý, s kyselostí jim vlastní, ač jsou doslazené jakýmkoliv sladidlem.

Citrusové marmelády se báječně hodí na horké, do křupava opečené tousty. Lahodí rozpečené bagetce, tradičním lívanečkům nebo čerstvě připraveným vaflím. Pokud nejsou přespříliš sladké, vhodně jdou doplnit ke zrajícím sýrům. Čistá pomerančová marmeláda je skvělým pomocníkem pro kulinářské kreace a experimenty v exotické kuchyni.

Lednovou marmeládovou nabídku jsme rozšířili opět o nové kousky a oprášili pár receptur z předešlých sezón. Rádi experimentujeme s ovocem i dalšími magickými přísadami, které dělají výslednou marmošku o kousek zajímavější. Úplně čerstvě navařený je pomeranč s hruškou a zlatou hruškovicí, stříbrný vítěz světové soutěže v Anglii z roku 2019. Teď, v zimním chladném počasí, je jako stvořený pro prohřívací snídani.

Sytě oranžová barva po pomerančích, které jsou dominantní složkou marmošky, sladkost dolaďují hrušky a jemnost každému soustu dodává výtečná moravská hruškovice.

Novinkou pro milovníky spíše kyselejších tónů ovoce s minimem přidaného cukru je citronová marmeláda s hruškou. Vznikla vlastně tak trochu náhodou. Z nutné potřeby tvořit. První roku 2022, Novoroční, sváteční a také tak trochu napůl dárková.

Citrony jsou tentokrát bez štiplavě nahořklé kůry. Vyfiletovali jsme čistou dužinu, vymačkali z nich čerstvou šťávu a přidali naše sladké hrušky. Hezky v ovocném poměru půl na půl.

Každý nákup, lhostejno jak velký i jakým způsobem učiněný, bude obsahovat jednu skleničku jako DÁREK. Říkává se, "Jak na Nový rok, tak po celý rok" a my se tohoto starého přísloví držíme a přejeme si celý rok rozdávat radost!

Začíná se rozjíždět nová svatební sezóna a spolu s ní i příprava nových originálních receptů jen pro daný Velký Den snoubenců. Kreativitě, chutím, vůním a kombinacím se ovocné meze nekladou. Můžete se inspirovat poslední naší marmeládovou svatební kolekcí, kterou mohli ochutnat pouze svatební hosté a blízcí přátelé nevěsty a ženicha.

Každá SVATEBNÍ ZAKÁZKA je originální a připravená na míru snoubenců, jen pro jejich Velký Den.

Vyjadřuje část jejich životního příběhu, zahrnuje chutě a vůně připomínající jim magické okamžiky dětství, poznávání, dobu jejich seznámení či nezapomenutelné chvilky osobního štěstí.

Na vyžádání zájemcům zašleme v elektronické podobě MANUÁL SVATEBNÍCH MARMELÁD upravený již pro nastávající sezónu 2022.

Najdete v něm důležité informace, aktuální ceník, tipy, jak se dá svatební marmeláda vhodně, elegantně a s nápadem použít, BOBUSY ke každé svatební zakázce a příběhy novomanželů, které se staly inspirací pro vytvoření originálních receptur.

MANUÁL SVATEBNÍCH MARMELÁD získáte zcela ZDARMA pod odkazem níže:

Další marmeládovou inspiraci můžete načerpat v celém našem nabídkovém portfoliu zde nebo stiskem tlačítka níže:

anebo si přečtěte, co je v naší marmeládové kuchyni nového >>