Co s pěnou od marmelády/džemu? Dejte ji s námi druhou šanci
Pravda, nevypadá příliš lákavě na pohled, ovšem chutí je možné jej přirovnat k čerstvě našlehanému ovoci. Pokud je sebraná pěna z džemu/marmelády ještě teplá a vláčná, lze ji snadno a rychle zpracovat do mléčného koktejlového nápoje. Když vystydne, připomíná želé, které se dá upotřebit na linecký máslový koláč.
"Poradíte nám, jak můžeme zužitkovat pěnu od naší domácí marmelády a džemu?" Na tuhle otázku jsem odpovídala nesčetněkrát, proto jsem se rozhodla napsat vám pár tipů, jak s pěnou naložit a spotřebovat ji v kuchyni efektivně a do poslední kapičky.
Kdo si vaří domácí džemy a marmelády ví, jaké množství pěny z povrchu zavařenin během vaření a po sejmutí hrnce z plotýnky odebere a jaké řeší dilema, co s ní má dále dělat. V letních měsících je marmeládování hitem sezóny. Pro mnohé nezbytnou nutností, jak zralé plody ze zahrady uchovat na zimní měsíce, pro jiné zase vášeň a skvělá relaxace, kdy se popustí uzda fantazii a začnou vznikat kombinace vskutku nevšedních chutí.
Záleží samozřejmě na množství pěny, které z povrchu seberete. To hledejte ve zpracovaném druhu ovoce a také jeho celkové gramáži.
.
Níže najdete tipy, jak se dá pěna z marmelády a džemu jednoduše v kuchyni zužitkovat. Recepty máme za ta léta našeho marmeládování vyzkoušené a našimi zákazníky otestované. Osobní nákupy v naší provozovně jsou zážitkové.
.
- rovnomerné zváranie všetkých komponentov;
- džem bude nasýtený farbou a jednotnou štruktúrou;
- chuť nebude pokazená horkosťou, ale bude prirodzená a bohatá;
- trvanlivosť takéhoto džemu bude výrazne dlhšia, pretože odíde prebytočný kyslík a zrnká zbytočného odpadu;
- džem nesplesnivie ani nekysne;
- pena je obzvlášť škodlivá pre čerešňový, jahodový, malinový a jahodový džem.