Inspirace z Pošumaví - příběhy marmeládových roků 2021, 2022, 2023


Z marmeládového deníku


Oloupali jsme téměř deset kilo jablíček a rozpustili v nich pět tabulek čokolády, hořké, vláčné a té nejvyšší kvality. Naplnili šedesát skleniček a každou ručně popsali. Druhý den už svatební marmeládové výslužky putovaly z naší kuchyně na svatební hostinu.

Pozorností z lásky není nikdy dost, zejména pak takových, co voní svěžestí a jsou hebká jako maminčino pohlazení. Máme radost, že součástí takových drobných dárků jsou i naše marmeládové skleničky.

Milí vzácní přátelé, obchodní partneři a zákazníci, dovolte nám popřát vám Šťastné a veselé Velikonoce, bohatou pomlázku a spoustu radosti v každičkém okamžiku všedních i svátečních dnů. Děkujeme za vaši neustálou přízeň a marmeládovou lásku, kterou k našim produktům sdílíte společně s námi.

Představujeme vám naše tři marmeládové novinky vyrobené z čerstvých růžových grapefruitů. Jemně nakyslé s lehkou hořkostí a troškou přidaného cukru. Loňský rok jste si zamilovali grep s mexickou vanilkou, který jsme opět navařili a doplnili jím náš citrusový sortiment. Ze světové marmeládové soutěže si přivezl stříbrnou medaili a v několika ...

Už třetím rokem jsme hrdými partnery celorepublikové soutěže Alej roku pořádané organizací Arnika. Společně sdílíme stejnou vizi a sledujeme podobné cíle. A také rádi fotografujeme. Vše se točí okolo zdravé přírody, ochrany životního prostředí a záchrany alejí napříč celou naší vlasti.

Letošní první příběh svatební marmelády je na světě. Originální receptura vzešla z cestovatelské expedice, která i nás tak trochu zaskočila. Marmeládová výzva, které nešlo odolat. Ačkoliv jsme dlouze přemýšleli nad tím, co v oněch krajích vlastně roste, tedy zda tam vůbec něco roste. Místa, která jsou snad celoročně pokrytá sněhovou...

Vážení a milí přátelé, zákazníci a obchodní partneři, dovolujeme si vám oznámit omezení únorového provozu naší kreativní marmeládové kuchyně. Od 3. února do 13. února máme naplánovány zimní marmeládové prázdniny k načerpání nových sil, energie, elánu a inspirace do nadcházející sezóny.

Ladili jsme ho téměř celý měsíc a vypsali do něj vše podstatné, co vás o svatebních marmeládách zajímá. Manuál svatebních marmelád pro rok 2022 je připraven inspirovat snoubence, rodiče, prarodiče, přátelé... a všechny, kteří touží být součástí organizování svatby v letošním roce.

Zimní čas nám poskytuje ideální prostor pro kulinářské dobroty z citrusových plodů. Marmelády z nich připravené vynikají trochu jinou chutí i vůní, než na kterou jsme zvyklí z tradičního (nejen) českého ovoce. Pokud se použijí celé, dužina se šťávou včetně (chemicky neošetřené) kůry, pak výsledek je mírně nahořklý, s kyselostí jim vlastní, ač jsou...